Orzechy włoskie i orzechy nerkowca – sklep dla fanów bakalii

Orzechy włoskie i nerkowca to jedne z najdroższych i jednocześnie najsmaczniejszych przekąsek, które błyskawicznie sycą, dzięki czemu chętnie po nie sięgamy. Poznaj kilka ciekawostek o tych pysznych i wartościowych bakaliach. Jeśli chcesz kupić orzechy włoskie lub orzechy nerkowca sklep online, lub sklep stacjonarny ze zdrową żywnością to miejsca, w których z pewnością znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Ciekawostki o bakaliach. Gdzie kupić orzechy nerkowca? Sklep internetowy ze zdrową żywnością 

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że olejek ze skorupek nasion nerkowca ma żrące właściwości, może wręcz poparzyć skórę. Z kolei na słonecznej Kubie z bakalii tych produkuje się wysokoprocentowe wino, które jest popularnym trunkiem, chętnie degustowanym przez lokalnych mieszkańców. 

Ze względu na właściwości odkażające łupiny orzechów nerkowca są wykorzystywane do produkcji impregnatów środków bakteriobójczych oraz do natłuszczania sieci rybackich. Drzewo, na którym rosną te zdrowe orzechy, nazywa się nanercz zachodni (Anacardium occidentale L.). Roślina jest uprawiana w krajach obszaru tropikalnego, osiąga 7-8 metrów wysokości i jest blisko spokrewniona z mango.

Orzechy nerkowca oferuje sklep Frutavita.pl. Znajdziesz tam najsmaczniejsze i najzdrowsze orzechy pochodzące z różnych części świata. Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z ofertą produktową. 

Ciekawostki o bakaliach. Gdzie kupić orzechy włoskie? Sklep online

Czego nie wiesz o orzechach włoskich? W 100 g bakalii znajduje się aż 7 g błonnika pokarmowego, co stanowi 30% dobowego zapotrzebowania na ten składnik. Produkty te są owocem drzewa liściastego o tej samej nazwie, które dorasta do 25-30 metrów wysokości. Owocuje dopiero po 4-8 latach od posadzenia. Jeden orzech waży 3-10 g w zależności od odmiany. To nie koniec zaskakujących informacji. Orzechy włoskie działają przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo. 

Orzechy włoskie zaliczane są do jednych z najbardziej kalorycznych produktów spożywczych. Są dość tłuste. W 100 g tych bakalii zawartych jest aż 654 kalorii! Nie oznacza to jednak, że nie mogą wejść w skład Twojego jadłospisu. Spożywane w umiarkowanych ilościach (5-6 sztuk dziennie) dostarczą organizmowi błonnika, nienasyconych kwasów tłuszczowych i cennych mikroelementów takich jak np. selen, magnez, cynk.

Natomiast olej z orzecha włoskiego jest wykorzystywany do produkcji mydła, farb drukarskich i olejnych oraz lakierów. Znajduje również zastosowanie w rękodziele drewnym (utrwala deski do krojenia, łyżki i inne wyroby z drewna, które mają kontakt z żywnością).

Jeśli chcesz kupić orzechy włoskie, sklep Frutavita również spełni Twoje oczekiwania. Co więcej, w skład naszego stale rozbudowywanego asortymentu wchodzą nie tylko orzechy, ale i wiele innych bakalii, miody, czekolady, herbaty, kawy itp. produkty.

​Artykuł partnera