Zobacz również

Jak przechowywać koncentraty z marihuany?

Jeśli jesteś doświadczonym palaczem, na pewno polubisz koncentraty z konopi. Bez względu na to, jak bardzo, nie możemy sobie wyobrazić wypalenia wszystkiego na raz. Pojawia się wtedy pytanie: gdzie zamierzasz trzymać resztę? Może się wydawać, że wystarczy stary pojemnik, ale to nie jest zbyt dobry pomysł. Jasne, koncentrat jest bardzo mocny, ale jest o wiele delikatniejszy niż kwiat, z którego pochodzi. Niezależnie od tego, czy jest to nadmiar powietrza, wilgoć, czy inny brak warunków, koncentrat może być problematyczny. Nie próbuj jednak jeszcze zwracać swojego koncentratu do sklepu. Jeśli wykonasz kilka prostych kroków, możesz mieć pewność, że koncentrat będzie świeży przez długi czas.

CZYM SĄ KONCENTRATY Z MARIHUANY?

Kiedy mówimy o koncentratach, wosku, lub dabie te słowa odnoszą się właściwie do tego samego. Dokładniej mówiąc do koncentratów bogatych w THC, które mają postać jasnobrązowego materiału, który jest lepki w dotyku. Wynika to z procesu chemicznego, w którym duża ilość kwiatów jest rozkładana i chemicznie oddzielana od pożądanego THC. Podczas gdy kwiat zazwyczaj zawiera tylko do 30% THC, koncentraty mogą zawierać 65% do 95% + THC. W rezultacie zobaczysz tylko doświadczonych palaczy używających koncentratów.

W JAKICH POJEMNIKACH MOŻNA PRZECHOWYWAĆ KONCENTRATY Z KONOPI?

Więc jeśli jesteś jednym z doświadczonych palaczy, możesz się zastanawiać, co tak naprawdę sprawia, że pojemnik na koncentrat jest „idealny”. Jest dostępna więcej niż jedna opcja, ale są także ważne rzeczy, o których należy pamiętać niezależnie od tej wybranej przez.

SILIKON

Ze względu na niską cenę i ciekawą kolorystykę pojemniki silikonowe są popularnym wyborem do przechowywania koncentratów. Jednak w ostatnich latach pojawił się problem selekcji materiałów. Co zaskakujące, problemem jest interakcja między materiałem silikonem, a terpenami w koncentracie z konopi. Jeśli kiedykolwiek zanurzyłeś się w nauce o marihuanie, być może nauczyłeś się, że terpeny są naturalnym rozpuszczalnikiem. To nie jest problem z samym paleniem. Jeśli jednak twój wosk jest bardziej skoncentrowany lub czysty, możesz rozpuszczać silikonową osłonkę. Wraz ze zniszczoną obudową mogą pojawić się problemy z koncentratem.

SZKŁO

Szkło jest zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem w porównaniu do silikonu. Nie oznacza to jednak, że możesz zostawić trochę w otwartym, oczyszczonym słoiku po sosie do makaronu. Och, mam tylko nadzieję, że to nie był twój plan? Ok, chciałem się tylko upewnić. W każdym razie Twój słoik musi spełniać kilka warunków, aby się kwalifikował. Po pierwsze, nie może być możliwości przedostania się nadmiaru powietrza do środka. Oznacza to, że pojemnik powinien być proporcjonalny do ilości koncentratu, a także być szczelny. Jeśli twój pojemnik jest zbyt duży, upewnij się przynajmniej, że wybrany pojemnik jest hermetycznie zamknięty. Zakładając, że szkło jest przeźroczyste (a nawet jeśli nie jest), należy również trzymać je z dala od światła słonecznego lub źródła ciepła. Jako też dodatkowy krok, powinieneś zawinąć wosk w papierową folie, ale za chwilę omówimy te szczegóły dokładniej.

CZY POWINIENEŚ ZAMROZIĆ KONCENTRATY Z MARIHUANY?

Prawdopodobnie poznałeś już podstawowe kwestie, ale teraz zadamy jeszcze jedno pytanie. Czy powinieneś zamrozić swoje koncentraty, dab, wosk czy jakkolwiek chcesz je nazwać? Technicznie rzecz biorąc, koncentrat można włożyć do zamrażarki, wyjąć i ponownie zapalić. To będzie bezpieczna sesja palenia, ale nie będzie ona najprzyjemniejszą. Wynika to z faktu, że niektóre obszary zamrażarki mogą być narażone na nadmierną wilgoć. Jeśli zbytnio się nagromadzi, palenie koncentratu może mieć bardzo zły wpływ na płuca. Można go zmniejszyć, przechowując materiał w hermetycznym szklanym pojemniku i zawijając je np. w papier śniadaniowy (lub plastikowe torebki). Jednak nawet wtedy należy uważać na tę wilgoć podczas procesu rozmrażania.

KRÓTKOTRWAŁE PRZECHOWYWANIE

Jeśli planujesz odstawić koncentrat na kilka dni, silikonowe pojemniki raczej nie spowodują uszkodzeń, a ich koszt sprawia, że są atrakcyjne do krótkotrwałego przechowywania. Po prostu wybierz chłodne i suche miejsce, upewnij się, że pojemnik jest szczelny i otwieraj go tylko wtedy, gdy palisz. Prawie nigdy nie są one barwione, ale upewnij się, że wybrałeś nieprzeźroczysty pojemnik.
• Ramy czasowe: do 7 dni

DŁUGOTRWAŁE PRZECHOWYWANIE

Jeśli chcesz, aby Twoje koncentraty były przez jakiś czas świeże, najlepszym rozwiązaniem jest szkło. Jak wspomnieliśmy wcześniej, będziesz potrzebować hermetycznego, proporcjonalnego pojemnika, który będziesz przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Zanim umieścisz tam swój koncentrat, podziel go na mniejsze kawałki i zawiń każdy w papier śniadaniowy. Po zapakowaniu umieść je w zamykanej plastikowej torbie nadającej się do kontaktu z żywnością. Tak przygotowany materiał możesz wreszcie umieścić w szklanym pojemniku.
• Ramy czasowe: do 4 tygodni

DŁUGOTRWAŁE PRZECHOWYWANIE

Jeśli chcesz koncentratu, który będzie trwał dłużej, wybierz nalewkę na bazie alkoholu. Jeśli używasz wysterylizowanej, hermetycznej szklanej butelki i trzymasz ją w pomieszczeniu o kontrolowanej temperaturze, może wystarczyć na rok, lub co najmniej 6 miesięcy. Oczywiście pod warunkiem, że roztwór nie zawiera żadnych dodatków, ani gliceryny, ponieważ te wcześniej psują się i mogą zepsuć całą nalewkę. Niezależnie od tego, czy przechowujesz koncentratu na krótki, średni czy długi okres czasu, pamiętaj o datowaniu butelek, aby nie zapomnieć, jak długo były przechowywane.
• Termin: od 6 miesięcy do 1 roku

DLACZEGO PRAWIDŁOWO PRZECHOWYWAĆ KONCENTRATY Z KONOPI?

Więc po co się tym przejmować? Dlaczego powinieneś właściwie przechowywać swoje koncentraty? Mówiąc najprościej, chodzi o jakość. Jasne, i tak możesz palić to, co masz, ale dlaczego to pogarszać? Jeśli wiesz, że koncentrat słabnie pod wpływem powietrza, dlaczego miałbyś go wystawiać na jego dziąłanie? Jeśli wiesz, że zbyt długie przechowywanie go w silikonie spowoduje zanieczyszczenie, po co ryzykować? Wnika on w końcu w twoje ciało i powinieneś odpowiednio go traktować. Kochaj siebie, kochając swoje koncentraty.

http://konopnawiedza.pl/